עיר דוד

עיר דוד

 

במסגרת פסטיבל צלילים בעתיקה עיר דוד מזמינה את מבקריה להשתתף  במופעי מוסיקה ייחודים -חינם!

'קדם'- קבוצת לימוד ויצירה של מוזיקאים המתכנסת בינות לעתיקות עיר דוד ויוצרת מוזיקה מקורית היונקת מהחלל ומהמקורות.

לצד היותו של 'ספר הספרים' – התנ"ך, מקור מקודש ובסיס לחוקים, הלכות וערכי מוסר, שימש התנ"ך כמקור השראה ליצירה אומנותית ענפה. ציירים, מוסיקאים, אנשי תיאטרון ופסלים לשו בפסוקי התנ"ך ויצרו בהשראתם.

מופעי 'קדם' שיתקיימו במרחב ירושלים הקדומה, מבקשים לעודד  ביטוי אומנותי מחודש לטקסט המיוחד  במקום המיוחד . עתיקות עיר דוד יהוו השראה ורקע ליצירה מתחדשת  וישתלבו עם הטקסט הקדום . השילוב בין השטח לעיון במקורות יהדהד ביצירה שתנוגן ותושר בעיר דוד.

מקום מפגש: המופעים יתקיימו ב'גן המלך' בגן לאומי עיר דוד.

 

 

 

אנסמבל ניגון ירושלמי

הרכב שנוצר ונולד בחפירות בעיר דוד ומאז העלה מאות הופעות ובהשתתפות אמנים רבים, מנגן  ויוצר "במגרש הביתי" .מוזיקה נולדת בלילה, כשהעיניים נסגרות והדמיון נפקח האדם יושב על נהרות בבל הפרטיים שלו ומתחיל לנגן את מנגינותיו אל ירושלים. והיום, בימי שיבת ציון עלו ועולים אל העיר ירושלים יהודים מרחבי תבל וביד כל אחד כינור הגעגועים שלו, פיוטים בשפת המקאם, ניגונים בשפת הכלייזמר וכולם כתובים על ספר התווים של תהילים.

 

28.3> 19:00, 20:00, 21:00, 22:00

 

 

 

יגל הרוש ואנסמבל "שיר ידידות"

 

שירת הבקשות של יהודי מרוקו היא אחד ממאגרי הפיוטים והלחנים העשירים ביותר הקיימים במסורת ישראל.  בלילות שבת שבתקופת החורף מתכנסת חבורת פייטנים ומשוררים ומבצעים משירי האהבה והגעגועים היפים ביותר שנכתבו בעברית עד שהאור יזרח עליהם.

יגל הרוש ואנסמבל "שיר ידידות" מגישים פרשנות חדשה לפיוטים עתיקים. המופע משמר את המבנה המתגבר של "הבקשות" עצמם - המשקף את התנועה מלילה ליום, מאפילה לאורה, מגלות לאור ציון.
שירת הכיסופים של יהודי מרוקו לירושלים מקבלת פנים חדשות בעיבודים מפתיעים שראו אור ולאחרונה באלבום הביכורים של יגל הרוש "אעירה שחר".

 

29.3> 19:00, 20:00, 21:00, 22:00

 

 

אליהו דגמי ומשה שלו

 

משה ואליהו מביאים לחנים חדשים לבקשות עתי

קות, "קנקן חדש מלא ישן".  משתתפים: משה שלו (סנטור וטאר), אליהו דגמי (סאז ועוד), אילן קנן (גיטרה) עופר בניטה (כלי הקשה).

 

30.3> 19:00, 20:00, 21:00, 22:00

 

 

 

אנסמבל ניר מוצרי

 

רוחה של ירושלים, נושבת מבין הניגונים של ניר מוצרי, מלחין ואמן כלים וירטואוזי. המוזיקה הרב כלית של ניר ממשיכה את מסורת הניגון היהודית העתיקה עוד מימי כינורו של דוד, בה הנגינה עולה מאליו מהניגון שבלב. הניגונים הם קיבוץ גלויות מוזיקלי של תרבויות וסגנונות המתחבר בחגיגה של ממש.

 

31.3> 19:00, 20:00, 21:00, 22:00

 

 

 

חזרה לדף הראשי >>