הפסטיבל ביום שני בלבד מבוטל לאור מזג האויר הצפוי.
נתראה ביום שלישי.

אנחנו יושבים בצומת יבשות ותרבויות. אנחנו מפגש של גלויות ותרבויות. אנחנו חיבור של אלפי שנות היסטוריה ופולקלור. אנחנו מניפה ענקית של צבעים וצלילים.
בשער החדש תמצאו השנה הרכבים ואנסמבלים שמנגנים מזרח תיכון חדש ויוצרים שילובים שמדליקים את הדמיון – מוזיקה פרסית קלאסית וניגונים חסידיים, סולמות ערביים וצלילים מהודו, שירה בדואית וריקודים סוּפים, הדיוואן התימני והפולק הגלילי. זה המקום לפתוח את הלב, לעורר את הדמיון ולתת לגוף לרקוד לצליליו של מזרח תיכון חדש.

באחד המקומות עוצרי הנשימה בעיר העתיקה, במקום שממנו נחצבו האבנים שבנו את מקדש הורדוס ושהיסטוריה עתיקה מהדהדת בין כתליו, יעלו שני מופעים שיבקיעו צלילים חדשים מבטן האדמה. האמן אביב גפן, אייקון קלאסי של רוק מקומי, יביא את החספוס הנעים ואת הלהיטים הגדולים שלו אל הבמה הייחודית שבמערה. למחרת תעלה עליה קרן פלס, אחת הזמרות האהובות בישראל וממעצבות המוזיקה הפופולרית בשנים האחרונות, עם מופע אישי ומרגש. שני המופעים הם הזדמנות חד פעמית ויוצאת דופן ליהנות ממוזיקה במקום לא שגרתי ובאווירה שאין דומה לה. המופעים במיקום זה בתשלום

הפסטיבל ביום שני בלבד מבוטל לאור מזג האויר הצפוי.
נתראה ביום שלישי.

כארצות דומות ששוכנות לחופיו של הים התיכון, תמיד היה חיבור חזק בין המוזיקה היוונית והקהל הישראלי. לחנים יוונים רבים מצאו מילים בעברית, זמרים יוונים מצאו כאן בית וחובבי מוזיקה ישראלים גודשים את המועדונים של יוון. במשך ימי הפסטיבל, בריזה יוונית תנשב ברחבת הדקלים ותביא את הקסם הנינוח של הבוזוקי והטברנות אל סמטאות העיר העתיקה. אבי מוטרו ועידן סלע, שני זמרים מקומיים עם חיבה עמוקה למוזיקה היוונית, יביאו בכל ערב את הקלאסיקות של אתונה ואת ניחוח האוזו בהופעות שמחברות את יוון לירושלים ומזמינות אתכם לרקוד ולשכוח מהצרות.

הפסטיבל ביום שני בלבד מבוטל לאור מזג האויר הצפוי.
נתראה ביום שלישי.

את הקסם של המוזיקה כיף לחגוג בגדול, עם חברים ומשפחה, עם שכנים ומכרים, ובעיקר – עם כמה שיותר מוזיקאים, עם כמה שיותר כלים וכמה שיותר קולות.
השנה, בגן משעול הפנינים, תזמורות והרכבים מגוונים מזמינים אתכם ליהנות מהופעות סוחפות וחד פעמיות – הדג נחש יכניסו אתכם אל המכונה של הגרוב, הקאמרטה הישראלית תארח את שלומי שבן, תזמורת מזרח ומערב תפגוש את נסרין קדרי, עופר לוי ישיר על הצלילים של תזמורת פירקת אל נור ועוד.
זה המקום לרקוד את החיבור של מזרח ומערב, זו ההזדמנות לחגוג את המפגש של קלאסי ומודרני, זו הזדמנות חד פעמית ליהנות מחיבורים מרגשים שקורים רק כאן.

ליד מגדל דוד, בכניסה לעיר העתיקה מחכה לכם הזדמנות להיכנס ולשוטט בתוך הסיפור של המוזיקה הישראלית. המיצג הייחודי מציע לכם מופע אור קולי מרגש וסוחף שבו תוכלו לפגוש ולחוות את האירועים שעיצבו את פס הקול הישראלי מקום המדינה ועד היום. השירים הבלתי נשכחים, היוצרים הגדולים, הזמרות שהפכו לנכסי צאן ברזל – כולם כאן כדי לספר ולשיר את השיר שלנו.

הפסטיבל ביום שני בלבד מבוטל לאור מזג האויר הצפוי.
נתראה ביום שלישי.

קולה של הנשמה היהודית מהדהד בגן התקומה ומזמין אתכם בכל ערב להתחבר אל השורשים. ארבעה זמרים פייטנים יבצעו את שירת הקודש שמנגנת על נימי הנפש של כולנו, ויהפכו אותנו לקהל אחד ומאוחד. חיים ישראל, שב-20 שנות קריירה שיתף פעולה עם אייל גולן, יואב יצחק, עדי לאון וציון גולן, יעלה בערב הראשון. הערב השני יזמין אל הבמה את אהרון רזאל, שמחבר את השירה היהודית אל הג'אז, הבלוז והרוק ויוצר מוזיקה יהודית מקורית ומסקרנת. למחרת יופיע כוכב המוזיקה החסידית מנדי ג'רופי, שמגיל צעיר קיבל על עצמו את שליחותו של הרבי מליובאוויטש להרבות שמחה ולקרב אנשים. בערב האחרון תארח הבמה שבגן התקומה את סולן להקת אוף שימחעס ומנהלה המוזיקלי של להקת "הקינדרלעך", ישי לפידות, זוכה פרס אקו"ם ואחד הכוכבים הגדולים של המוזיקה היהודית בישראל.

הפסטיבל ביום שני בלבד מבוטל לאור מזג האויר הצפוי.
נתראה ביום שלישי.

הכוכבים הגדולים של ישראל יתקבצו על הבמה שבגן הבונים ויביאו מדי ערב את ההופעות הכי מדוברות במדינה עם המוזיקה שכולנו אוהבים. זה המקום לשמוע ולראות את עושר הסגנונות והקולות שמרכיב את פס הקול של החיים שלנו פה. כאן תוכלו לרקוד בחפלה המעודכנת של לירון עמרם, לסלסל עם לירן דנינו, להתלהב עם אברהם טל, לטייל בתימן עם Gulaza, לשוטט באפריקה עם יוסי פיין ובן אילון, לטעום את מרוקו עם שמעון בוסקילה ונרקיס, לרקוד את המזרח התיכון עם אתניקס וזהבה בן וגם עם דודו אהרון ולינה מחול, להתרגש בעיניים נוצצות עם מארינה מקסימיליאן וגם עם נורית גלרון, או לבחור ברוק המעולה של מוניקה סקס.

דילוג לתוכן